Перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області Денисюк Олег Андрійович. Розслідування «PROSUD».
На превеликий жаль, регіональні прокурори рідко потрапляють до уваги центральних ЗМІ хоча там також відбуваються порушення українського законодавства. Зокрема, можуть до цього часу працювати прокурори, які всіляко протидіяли Революції Гідності.
Знайомтесь, перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області - Олег Андрійович Денисюк.
Олег Андрійович Денисюк народився 20 березня 1980 року. Відомо, що станом на серпень 2013 року він вже очолював прокуратуру Шумського району. Саме на цій посаді Олег Андрійович працював у період Революції Гідності. Тоді він відзначився тим, що оскаржував рішення місцевих рад, які виступили проти Віктора Януковича. Відомо про щонайменше 9 судових засідань, де Олег Денисюк намагався скасувати рішення органів місцевої влади. Зокрема з адміністративним позовом про скасування рішення та визнання його протиправним прокурор позивався до Людвищенської, Онишковецької, Потуторівської, Садківської, Стіжоцької, Суразької сільських рад. Також він звернувся до суду із адміністративним позовом до Шумської міської ради про скасування та визнання незаконним рішення Шумської міської ради №1048 від 02.12.2013р. "Про позицію Шумської міської ради щодо політичної ситуації в Україні", а також до Шумської районної ради з приводу скасування рішення "Про суспільно-політичну ситуацію в Україні " та рішення "Про звернення до Президента України Януковича В. Ф." .
Втім, навіть після Революції Гідності його було звільнено не відразу. Це сталося лише 03 червня 2014 року і то, наче б то, за власним бажанням у рамках переведення на іншу посаду в апарат прокуратури.
Зокрема Олег Денисюк працевлаштувався в транспортній прокуратурі. А 11 грудня 2015 року наказом №1134-к прокуратури Тернопільської області Олег Андрійович Денисюк був призначений на посаду першого заступника керівника Кременецької місцевої прокуратури. Що цікаво, на конкурсі на посаду керівника цієї прокуратури він посів лише 19 місце. Втім, саме його конкурсна комісія рекомендувала на посаду керівника. Вочевидь, призначено його так і не було – і він отримав місце заступника. Саме ця посада згадується у всіх електронних деклараціях чиновника.
Із судових рішень дізнаємося, що у 2016 році Олег Денисюк навіть виконував обов'язки керівника Кременецької місцевої прокуратури. За цей час він встиг вчинити дисциплінарний проступок та оскаржити його в першій, апеляційній та касаційній інстанціях. Справа стосувалася того, що 09 березня 2016 року до Кременецької місцевої прокуратури надійшла ухвала слідчого судді Кременецького районного суду Тернопільської області від 04.03.2016 р. у справі №601/352/16, якою зобов'язано прокурора Кременецької місцевої прокуратури в Тернопільській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Однак дана ухвала не виконана, натомість Кременецькою місцевою прокуратурою 09.03.2016 р. складений Висновок про відсутність підстав для внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань, підписаний прокурором Кременецької місцевої прокуратури М. І. Василюк та погоджено підписом в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури Олегом Денисюком. До того ж суд зазначає, що наказ про призначення Денисюка в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури станом на 09.03.2016 року прокуратурою Тернопільської області не виносився, тобто Олег Андрійович будучи першим заступником керівника Кременецької місцевої прокуратури підписав даний документ без наявних на те повноважень. Варто наголосити, що всі судові інстанції Олег Денисюк програв. Вже у листопаді 2016 року прокурор Тернопільської області В’ячеслав Перч у своєму інтерв'ю говорив:
«Денисюка (Олег Денисюк, екс-прокурор Кременецької місцевої прокуратури – авт.) відсторонено від виконання обов’язків. Було службове розслідування, за результатами якого він отримав догану. Він її оскаржував у суді, але суд його позов відхилив. Щодо нього відкрито кримінальне провадження за невиконання рішення суду, яке стосувалося його службової діяльності. Провадження передане в ГПУ для визначення підслідності, щоб нас не звинувачували в упередженості".
Цікавим є і той факт, що певний час Олега Андрійовича Денисюка вважали претендентом на посаду очільника всієї обласної прокуратури. Це викликало неабиякий опір у громадськості. Місцеві активісти Тернопільщини закликали Генерального прокурора України Юрія Луценка не призначати на посаду обласного прокурора Тернопільщини в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури Олега Денисюка. Вони детально виклали усі порушення та підозри щодо цього кандидата: його бездіяльність на посаді керівника в захисті прав людини та "кришуванні" незаконної обробки деревини.
До речі, з приводу незаконних лісопилок в районі, де працював Олег Андрійович Денисюк, висловлювався і сам Юрій Луценко: "Кременецький прокурор Денисюк Олег Андрійович. Вивчаю ситуацію у районах, підконтрольних цій прокуратурі – багато незаконних лісопилок. Чи може після цього він залишатися на посаді – виявить новопризначений прокурор. Чи може бути прикладом для інших – ні".
Незважаючи на всі вищезазначені факти, Олег Денисюк вважає себе зразковим прокурором. Тому подав відповідну декларацію доброчесності, де не вважає, що порочить звання прокурора та вчасно і чесно декларував майно (про це ми розкажемо згодом).
Оскільки діяльність Олега Денисюка в прокуратурі складалася для нього не надто успішно, у 2017 році він вирішив взяти участь у конкурсі на посаду судді місцевого суду. Однак до сьогодні він працює в прокуратурі на посаді першого заступника керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області.
До речі, дружина Олега Андрійовича – Денисюк Наталія Володимирівна – є прокурором Зборівського відділу Тернопільської місцевої прокуратури. Тому вона теж подала відповідні майнові декларації.
Виникають запитання і до поданих прокурором декларацій за 2014, 2015 ,2016 та 2017 роки. У них Олег Андрійович Денисюк вказав 835 тис. грн заробітної плати. Дохід його дружини за відповідний період склав 435 тис. грн.
У власності Олега Андрійовича перебуває будинок у с. Іква, що у Кременецькому районі. Площа цього житла 166 кв. м. і обійшлося воно йому у 188 тис. грн станом на 2011 рік. А от про походження землі під будинком не відомо нічого, але обійшлася вона прокурору лише в 1 гривню. До речі, це житло Олега Денисюка вже потрапляло у кадри журналістів.
Також у власності Олега Андрійовича є господарсько-побутова будівля. Не виняток, що це є частина вищезгаданого будинку правоохоронця. Її власником він теж став 3 листопада 2011 року і обійшлася вона йому у 230 тис. грн. Втім, якщо будинок Олег Денисюк вказав у декларації за 2014 рік, то цієї господарсько-побутової будівлі – ні, що є порушенням.
Ще одним об'єктом нерухомого майна прокурора стала кімната площею 6 кв. м. у Збаражі. Її Олег Андрійович отримав від Збаразької міської ради у 2017 році. Навіщо правоохоронцю це житло – не відомо, однак разом з цим він змінив і своє місце проживання. У декларації за 2017 рік він вказав що проживає у Збаражі.
Єдиним об'єктом нерухомості яким володіє дружина Наталія Денисюк – є квартира у м. Бучач. Її площа – 84 кв. м.
Серед автомобілів у власності Олега Андрійовича є Toyota Сorolla 2011 року випуску, придбана на рік пізніше та Citroen Jumpy 2002 року. Перше авто обійшлося прокурору у 175 тис. грн на той час, а друге – у 40 тис. грн. Також у власності Олега Денисюка знаходить причіп, який він теж забув вказати у декларації за 2014 рік.
Тож, як бачимо, до професійної діяльності та доброчесності Олега Денисюка є багато запитань. На жаль, досить часто регіональні прокуратури і досі потребують очищення від тих працівників, які активно протидіяли Революції Гідності та порушували антикорупційне законодавство.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції. PROSUD