Інколи суддя привертає нашу увагу до себе лише одним своїм рішенням, але потім, проводячи власне розслідування, ми дізнаємося набагато більше цікавої інформації.
Знайомтесь – Карп’як Оксана Орестівна, суддя Львівського окружного адміністративного суду.
Свою суддівську кар’єру пані Карп’як розпочала в 2008 році, коли була призначена суддею Львівського окружного адміністративного суду терміном на 5 років.
Весною 2013 року суддя Оксана Карп’як скасовує рішення Львівської міської ради «Про заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова» в частині заборони використання на території м. Львова символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної символіки, на будівлях державних установ і комунальних підприємств м. Львова, під час проведення масових заходів, чим викликає суспільний резонанс та хвилю незадоволення громадськості.
І восени того ж 2013 року, за кілька місяців до початку Революції Гідності, Верховна рада призначає Оксану Орестівну Карп’як суддею пожиттєво.
Судячи з декларацій пані Карп’як за 2013 та 2014 рр. єдиним її доходом є заробітня плата судді. Так, згідно офіційних даних, пані Карп’як проживала разом з неповнолітнім сином на 167тис.грн в 2013 та 182тис.грн в 2014 роках.
Матір’ю-одиначкою Оксана Орестівна стала в 2012 році, коли розлучилася зі своїм чоловіком – Михайлом Павлишиним. Колишній чоловік пані Карп’як є також колишнім держслужбовцем та начальником Личаківського відділу державної виконавчої служби.
29-го лютого 2012 року, будучи начальником Личаківського ВДВС, Михайло Павлишин отримує хабар у розмірі 6000 гривень (750$) за не стягнення виконавчого збору. Пізніше, в ході розслідування, пан Павлишин зізнається у вимаганні та отриманні ним неправомірної винагороди. У червні 2013 року Галицький районний суд м. Львова визнає Павлишина Михайла Олеговича винним за частиною 3 ст. 368 КК України та призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної служби строком на 2 роки. Втім, тією ж постановою пан Павлишин звільнений від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік. Також рішенням суду в Михайла Олеговича конфісковують майно у вигляді автомобіля вартістю 117 тис.грн.
Важливо зазначити, що пан Павлишин виступив перед судом вже у статусі розлученого. Розлучилися ж суддя Карп’як та пан Павлишин всього через 3 дні після одержання Михайлом Олеговичем неправомірної винагороди.
У листопаді ж 2015 року Франківський районний суд м.Львова під головуванням судді Мартинишин повністю звільняє від покарання Михайла Павлишина.
Здавалося б, суддя Оксана Карп’як не має жодного відношення до життя свого екс-чоловіка-хабарника після їхнього розлучення в 2012-му році. Однак, у серпні 2016 року в пані Карп’як та пана Павлишина народжується спільна дочка – Павлишина Єва Михайлівна.
Саме цей факт наштовхує нас на думку, що швидке "розлучення" судді з Михайлом Павлишиним через три дні після затримання останнього на хабарі, є нічим іншим як спробою приховати спільне майно від конфіскації, адже, частина 3 статті 368 КК України , за якою було засуджено пана Павлишина, передбачає конфіскацію майна. Однак, будучи розлученим, пан Павлишин офіційно володів лише недорогим автомобілем, який і було конфісковано за рішенням суду в 2013 році.
Яке ж майно намагалися приховати Оксана Карп’як та Михайло Павлишин розлучившись?
Згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру, пані Карп’як володіє земельною ділянкою та чималимбудинком площею 285м², що вона і зазначила у своїй декларації.
Знаходиться будинок пані Карп’як в самому центрі Львова, по вулиці Л.Толстого. Земельна ділянка на 354м², про яку згадує суддя в декларації, це ділянка під будинком, яка є зоною особливого режиму забудови, тобто історичним ареалом.
1 - 4
<
>
Вартість 1м² нерухомості в даному районі, на сьогоднішній день, стартує від 1000$, тобто мінімальнавартість будинку пані Карп’як, на даний момент, складаєбіля 285тис.$ або більше 7 млн.грн.
Припускаємо, що метою розлучення з паном Павлишиним було приховання від конфіскації саме цього будинку.
Однак, окрім можливого фіктивного розірвання шлюбу, в нас лишаються питання до Оксани Карп’як щодо того, як, живучи практично лише на одну суддівську заробітну плату, їй вдалося обзавестися будинком вартістю в десятки її річних заробітних плат в елітному районі Львова?
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD