Перший заступник прокурора Полтавської області
Легеньковський Олександр Володимирович.
Розслідування «PROSUD».
Після запровадження електронного декларування статків, у деклараціях українських прокурорів почало з'являтися майно, якого не було раніше. Можливо, таке «повернення пам'яті» стало можливим завдяки впровадженню адміністративної та кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Така ситуація характерна і для найвищого керівництва органів прокуратури.
Знайомтесь, перший заступник прокурора Полтавської області – Олександр Володимирович Легеньковський.
Із офіційної біографії Олександра Володимировича відомо, що він народився у 1955 році в м. Охтирка Сумської області. У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф. Дзержинського (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого ) і одразу ж розпочав свою кар'єру в органах прокуратури. Із 1980 по 2002 рік він працював на різних посадах в органах прокуратури Сумської області. А пізніше і в прокуратурі Полтавської області.
Першим заступником прокурора Полтавської області Олександр Володимирович призначений наказом Генерального прокурора України від 4 вересня 2015 року.
Син Олександра – Андрій Олександрович Легеньковський теж працює прокурором. Сьогодні він займає посаду слідчого в особливо важливих справах першого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. До цього Андрій Олександрович теж працював у прокуратурі Полтавської області.
До речі, саме Андрій Легеньковський був прокурором у справах судді Лариси Гольник, яка звинувачувала міського голову Олександра Федоровича Мамая у втручанні в свою діяльність. Як повідомляється, Андрій Олександрович не знайшов у діях Полтавського міського голови Мамая складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України. При цьому Легеньковський проявив підозрілу легковажність в оцінці доказів. Так, посібник Мамая Олександр Ковжога запевнив слідчого, що будь-яких протиправних дій стосовно судді Гольник Л. В. ніколи не вчинялось, а той йому і повірив. Мамая ж Андрій Легеньковський навіть не став допитувати, як і перевіряти всі обставини, повідомлені в заяві судді.
Показово також те, що слідчий прокуратури «забув» поінформувати про закриття кримінального провадження заявницю. Мета цього грубого порушення процесуальних вимог очевидна – постанова Легеньковського могла бути оскаржена прокурором чи слідчим суддею упродовж 10 днів із дня одержання її копії.
І Олександр, і Андрій Легеньковські також намагаються отримати у власність квартиру від держави. Хоча, якщо проаналізувати доходи членів їхньої родини – це бажання видається відверто дивним.
Дружина Андрія Легеньковського – Галина Богданівна Легеньковська, теж працює в правоохоронних органах. Якщо вірити її декларації, вона займає посаду прокурора Полтавської обласної прокуратури.
А от дружина першого заступника прокурора Полтавської області Олександра Легеньковського – Людмила Легеньковська – займається бізнесом. Відомо, що з 1997 року вона є співвласником колективного підприємства «Лікувально-консультативний центр» (діяльність лікарняних закладів) та туристичної фірми «Адоніс» (діяльність туристичних агентств). Співвласником цих компаній є її син Костянтин Олександрович Легеньковський.
Також Людмила Легеньковська була засновницею спілки жінок Охтирщини «Лада» та досі зареєстрована як фізична особа-підприємець.
У своїх деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки прокурор Олександр Легеньковський задекларував 1,2 млн грн доходів. Дружина прокурора, яка, як вже відомо, займається бізнесом, задекларувала 3 млн грн доходу.
Варто одразу зазначити, що власного нерухомого майна прокурор Олександр Легеньковський не має. Він лише орендує квартиру в Полтаві у Ірини Данилівни Конопелько.
А от більшість нерухомості дружини розміщена в Охтирці. Зокрема у її власності житловий будинок площею 126 кв. м. Цікаво, що в декларації за 2014 рік вказана площа цього будинку – 110 кв. м.
Також пані Людмила є власником великої кількості нежитлових приміщень. У декларації вказано 4 таких об'єкти, площею 600 кв. м. Частина з цих нежитлових приміщень стали власністю пани Людмили у 2013 році, однак у декларації за 2014 рік вони відсутні!
В Охтирці вона є власником ще однієї земельної ділянки та гаража.
Ще 3 земельні ділянки пані Людмила орендує у міськради. А власником приміщення на цих ділянках за адресою: площа Жовтнева, 2 є один із синів прокурора – Костянтин Легеньковський. Площа цього нежитлового приміщення – 705 кв. м., а в ньому зареєстровано колективне підприємство «Лікувально-консультативний центр». Місцеві ЗМІ повідомляють, що ця нерухомість стала власністю членів родини прокурора у березні 2011 року на підставі рішення виконавчого комітету Охтирської міськради.
Неподалік Охтирки, у с. Поділ, Людмила Петрівна має земельну ділянку та садовий будинок на 50 кв. м.
Серед автомобілів у власності прокурора Олександра Легеньковського лише Hyundai Sonata 2008 року.
Попри значні "неточності" в деклараціях Олександра Володимировича Легеньковського, йому і досі вдається займати чи не найважливішу посаду в прокуратурі Полтавської області. Безумовно, це підриває довіру до цього правоохоронного органу, який замість того, щоб захищати закон, його порушує.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України. PROSUD