Начальник Департаменту інформаційних технологій ГПУ Моргун Костянтин Іванович.

Розслідування «PROSUD».

Для українських правоохоронних органів вже звичним є те, що у них працюють особи, що тягнуть за собою цілий шлейф скандальних історій, що може свідчити про їхню необ’єктивність та недоброчесність. Окрім цього, виникає ряд запитань і з приводу елітного майна таких осіб, адже, як відомо, заробітні плати у представників правоохоронних органів, в тому числі і прокуратури – невисокі.

Знайомтесь, начальник Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення Генеральної прокуратури України – Костянтин Іванович Моргун.

 

 

3 квітня 2018р.

 

 

Свою нинішню посаду Костянтин Іванович Моргун отримав 31 травня 2016 року. До цього, з 2014 року, Костянтин Моргун очолював Департамент ресурсного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій. Також відомо, що Костянтин Моргун саме тоді, коли Віталій Ярема очолював Генеральну прокуратуру, обіймав посаду заступника начальника Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури та посаду начальника управління справами ГПУ.

Свою посаду в ДФС він залишив ще до відомого на всю країну корупційного скандалу  з керівниками ДСНС щодо закупівлі палива. Нагадаємо, що у 2015 році прямо на засіданні Кабінету Міністрів було затримано керівника державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького.  Цікаво, що коли у березні 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував деякі документи у цій справі, звучало прізвище і Моргуна у своєрідній внутрішній бухгалтерії Бочковського.

У ЗМІ часто згадується, що призначення головою ДСНС Сергія Бочковського лобіював Віталій Ярема, коли був віце-прем’єр-міністром. Власне, самого Моргуна теж вважають людиною Яреми.  По-перше, зв'язок підтверджується спільним бізнесом родичів Яреми та Моргуна. Дружина Костянтина Моргуна – Леся Валентинівна – має частку у ТОВ «Лан-Переяслав», співвласником якого є брат екс-генпрокуророра Віталія Яреми – Олександр. До речі, у 2015 році керівником цієї компанії був Сергій Гарбарук, якого судили за виведення з державної власності 74 га лісового фонду.

 

 

По-друге, Костянтина Моргуна зафіксували, коли він відвідував офісне приміщення, де працюють екс-генпрокурор Ярема і Даниленко.

У 2016 році Костянтина Івановича було також призначено головою тендерного комітету ГПУ. На сайті проекту УКР.АВ Костянтина Моргуна звинувачують у тому, що він  причетний до 3 справ, через які було вкрадено 14 млн грн. Окрім цього, Костянтин Іванович Моргун є заступником голови Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України.

Костянтин Моргун також є бенефіціаром благодійної організації «Закон і честь». Її співзасновником є Микита Геннадійович Ільїн – прокурор Київської місцевої прокуратури № 7, про якого ми уже писали.

 

 

Дружина прокурора – Леся Валентинівна Моргун – є власником ряду компаній: ТОВ"ЛАН-ПЕРЕЯСЛАВ", ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА "ДУМЕКС"», ТОВ "АЙПІЕС", ТОВ "НЬЮМАРКЕТ ТРЕЙД" та зареєстрована як фізична особа-підприємець. У 2016 році в українських ЗМІ згадувалось про те, що прокурор не задекларував частки дружини у товариствах "Ньюмаркет Трейд" (17%) та "Лан-Переяслав" (30%).

У декларації за 2017 рік прокурор згадує і нові компанії дружини: ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА "ДУМЕКС"», ТОВ "АЙПІЕС" та ТОВ "Абуела".

 

 

Ми також проаналізували декларації прокурора за 2015, 2016 та 2017 роки. За цей період Костянтин Моргун заробив 1,1 млн грн. Однак варто відзначити, що левову частку цих доходів склала його заробітна плата у 2017 році, яку саме тоді суттєво підвищили. Так, наприклад, за 2015 та 2016 роки Костянтин Моргун заробив лише 456 тис. грн. Його дружина Леся Валентинівна у 2016 та 2017 роках задекларувала по 1 млн грн доходів від підприємницької діяльності, а от у 2015 році вона заробила нуль гривень, виняток лише – подарунок від матері вартістю 301 тис. грн. Ще 810 тис. грн Леся Валентинівна отримала від продажу рухомого майна.

У 2013 році Костянтин Моргун став власником елітного маєтку та землі в Києві, за адресою: вулиця Привітна, 6. Будинок площею 499 кв. м. прокурору подарував у 2012 році батько – Іван Іванович Моргун, якому тоді було 73 роки. За словами батька, гроші він заробив, працюючи на столичному підприємстві «Київтрактородеталь». «На заводі імені Лепсе пропрацював 44 роки. У нас було об’єднання, 4 заводи. Ось я там заробив... Мені допомагав братик мій покійний, він інженером-будівельником був. Мені допомагав син один, син другий. Словом, побудував будинок. Потім я подарував його своєму синові. Я там часто буваю. А кому дарувати чи не дарувати – це моя особиста справа», – пояснив він журналістам програми «Схеми».

Все б то нічого, однак вказана в декларації вартість будинку 5,8 млн грн. Ще у 711 тис. грн обійшлася земельна ділянка. Цей факт викликає сумніви щодо спроможності Івана Івановича придбати таку нерухомість.

 

 

Також Костянтин Іванович задекларував 2 квартири, які розташовані в Києві. Співвласником однієї із них є Сергій Іванович Моргун, вочевидь, брат Костянтина. На жаль, розташування цієї нерухомості нам з’ясувати не вдалося, адже її немає у реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

 

Леся Валентинівна Моргун частково володіє квартирою на 68 кв. м. у Києві, за адресою: вулиця Ірпінська, 67. Це житло їй подарували у 2015 році. Сьогодні вартість подібної квартири – майже 1,3 млн грн. Також Леся Валентинівна задекларувала земельну ділянку у Дмитрівці, що на Київщині.

 

 

Матір Лесі Валентинівни – Раїса Василівна Ковалець, вважається власником квартири та гаража, за адресою: бульвар Перова, 10-а.

 

 

У своїй декларації за 2016 рік у власності прокурора та його родини  були вказані автомобілі, як-от Lexus RX350 2008 року та Lexus LX470 2007 року випуску, що були придбані у 2011 та 2010 році відповідно. Перше авто коштує навіть сьогодні щонайменше 17 тис. доларів, а друге – 23 тис. доларів.

 

 

Та у 2017 році другий автомобіль – Lexus LX470 2007 року було продано. У декларації за 2017 рік вказаний дохід від продажу рухомого майна – 810 тис. грн, що, мабуть, і є сумою продажу цього авто.  Та вже у тому ж 2017 році дружина прокурора придбала Toyota Sequoia 2013 року за 850 тис. грн.

 

 

 Витрачаючи гроші на обслуговування будинку та автомобілів, подружжю вдається непогано заощаджувати. Обоє задекларували 239 тис. грн, 12 тис. доларів та 10 тис. євро. Окрім цього, син прокурора – Іван Костянтинович Моргун – зберігає у німецькому «Дойче банк» 6602 євро.

 

 

Одразу після Революції Гідності українське суспільство сподівалося та вимагало очищення правоохоронних органів від недоброчесних та заангажованих працівників. Втім, як ми можемо побачити, цього й досі не сталося. Натомість департамент ГПУ продовжує очолювати Костянтин Моргун, стосовно професійної діяльності та статків якого існує доволі багато запитань.

 

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України. PROSUD

Copyright © 2016 PROSUD