Суддя Господарського суду Дніпропетровської області

Петренко Наталія Едуардівна.

Розслідування «PROSUD».

Якщо ви вважали, що для того, щоб збудувати церкву на території власного маєтку, потрібно бути  щонайменше Президентом, то ви помилялися. Виявляється, дозволити собі власну каплицю можуть навіть деякі судді.

 

Знайомтесь, суддя Господарського суду Дніпропетровської області – Наталія Едуардівна Петренко.

 

 

21 жовтня 2016р.

 

 

Згідно декларації  та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, володіє суддя Петренко чималим будинком площею 457м² з власною церквою на подвір’ї. До речі, за гарною суддівською традицією, цей будинок їй... подарували. Згідно реєстру, вартість такого «подарунку» в 2007 році була понад 1млн.грн. або 233тис.$ за тодішнім курсом.

 

 

Ім’я судді Наталії Петренко стало відоме широкому загалу, коли після затримання на хабарі в 2008 році вже через рік, в 2009-му, пані суддя святкувала свій ювілей в Ялті. В якості запрошених зірок на цьому Дні народження виступали Олег Газманов та Вєрка Сердючка. Загалом, за словами журналістів, подібне святкування обійшлося судді в 400тис. євро. Така вечірка, "слава" про яку з'явилася в ЗМІ лише в 2010р., викликала величезне обурення тодішнього президента Віктора Януковича та навіть змусила його почати говорити про необхідність люстрації суддів.

 

Однак, погрози від президента жодним чином не вплинули на життя судді Петренко. Як результат – Янукович - у бігах, а суддя, спіймана на хабарі, продовжує вершити правосуддя. 1:0 на користь суддів…

 

Окрім будинку суддя Петренко володіє двома квартирами площею 155м² та 66м².

 

 

У Державному реєстрі ми знайшли одну з них, площею 155,4м²,  яка розташована на набережній міста Дніпра.

 

 

На сьогодні ціна нерухомості в даному будинку стартує від 1300$/м², а отже, зараз квартира судді Петренко  коштує щонайменше 200тис.$ або більше 5млн.грн.

 

Володіє Наталія Едуардівна також земельною ділянкою в Ялті.

 

 

Декларує суддя Петренко «інше нерухоме майно» загальною площею більше 300м² та 5(!) гаражів.

 

 

Судячи з декларацій Наталії Едуардівни за 2013 та 2014 роки, основним доходом судді та її родини з 5 осіб є  заробітна плата.

 

 

Як же при таких доходах суддя може дозволити собі таку кількість нерухомості? Можливо, це все не вона, а багатий чоловік, який займався бізнесом? Проте чоловік судді Наталії Петренко, Петренко Ігор Васильович, працює... також суддею, в тому ж самому Господарському суді Дніпропетровської області.

 

Більш того, суддя Ігор Петренко може без проблем позмагатися в кількості нерухомості зі своєю дружиною.

 

Так, згідно декларації, володіє Ігор Васильович двома земельними ділянками, будинками площею 287м² та 384м² і квартирою на 64,3м².

 

 

У Державному реєстрі ми знайшли будинок на 287м², яким володіє суддя Ігор Петренко.

Знаходиться він у передмісті Дніпра, смт. Ювілейне.

 

 

Ось цей будинок на фото:

 

 

Другий будинок з’явився у власності судді Ігоря Петренко вже через рік після придбання першого, в 2007 році. Знаходиться він у місті Бердянськ (Запорізька обл.), а офіційна вартість даного будинку, згідно реєстру, в 2007 році склала більше 800тис.грн. або 160тис.$ за тодішнім курсом.

 

 

Квартира ж, про яку йдеться в декларації, також знаходиться у м.Бердянськ, її, згідно реєстру, Ігорю Васильовичу... подарували.

 

 

Як бачимо, навіть після затримання на хабарі, реакції президента та гучного медійного скандалу деякі судді продовжують перебувати на своїх посадах і до цього часу. Ми ж у свою чергу пильно стежитимемо за проходженням кваліфікаційного оцінювання суддівським подружжям Петренків та їхніми поясненнями щодо набутого ними майна за мільйони гривень.

 

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Copyright © 2016 PROSUD