Суддя Вінницького міського суду Вінницької області

Вишар Ігор Юрійович.

Розслідування «PROSUD».

Судова реформа включає в себе не тільки набір суддів до нового Верховного суду, але і проведення кваліфікаційного оцінювання абсолютно всіх суддів, у тому числі й регіональних. Первинне кваліфікаційне оцінювання суддів розпочалося ще весною 2016 року, однак, через завантаження ВККС через нього пройшла лише невелика частина служителів Феміди, більшість яких була з київських судів. Коли ж співбесіду з ВККС будуть проходити судді з інших регіонів — невідомо.

Ми ж вирішили подивитися, як живеться суддям із регіонів, зокрема, з центральної України.

Знайомтесь, суддя Вінницького міського суду Вінницької області — Вишар Ігор Юрійович.

 

 

24 липня 2017р.

 

 

Свою суддівську кар’єру Ігор Юрійович розпочав ще 26 березня 1993 року, коли за рішенням Вінницької обласної Ради народних депутатів його обрали на посаду судді Ленінського районного суду м. Вінниці. У 2001 році Указом Президента Ігоря Вишара призначають головою Ленінського районного суду м. Вінниці. 19 червня 2003 року Постановою Верховної Ради України він обраний суддею цього ж суду безстроково. Через рік, у 2004, Указом Президента України Ігор Вишар повторно призначений головою зазначеного суду. Станом на сьогодні Ігор Юрійович працює вже звичайним суддею Вінницького міського суду, який було створено Указом Президента від 2012 року в результаті об’єднання районних судів Вінниці.

У 2011 році проти судді Ігоря Вишара проводилося розслідування у Вищій Раді Юстиції. Ігоря Юрійовича звинувачували в порушенні присяги, у зв’язку з порушенням суддею норм чинного законодавства при розгляді цивільних справ про звернення стягнення на земельні ділянки. У тому ж році ВРЮ прийняла рішення про відхилення пропозиції члена Вищої ради юстиції Пшонки В.П. про внесення подання про звільнення Вишара І.Ю. з посади судді Ленінського районного суду м. Вінниці за порушення присяги.

Після Революції Гідності у 2014 році активістами Вінниччини було підписано звернення до Президента Петра Порошенка, де було висунуто ряд вимог із метою «встановлення правопорядку, законності, справедливості й миру на території України». Однією із них було «позбавити займаних посад, провести розслідування та покарати таких одіозних постатей Вінниччини, які заплямували свою репутацію «брудними» справами» серед яких був і Вишар Ігор Юрійович.

Також у 2016 році Ігор Вишар був кандидатом у конкурсі на посади суддів касаційних судів у складі нового Верховного Суду. Однак його так і не допустили до участі в цьому конкурсі, тож він і досі працює у Вінницькому міському суді.

Проаналізувавши декларації судді за 2014, 2015, 2016 роки ми бачимо, що основним доходом Ігоря Вишара є суддівська заробітна плата. Ще 149 тис. грн. він отримав від продажу Volkswagen Tiguan 2013 року випуску. Цікаво, що продав він даний автомобіль своїй дочці Вишар Вікторії Ігорівні. Дивною виглядає й ціна продажу даного авто. На початку 2017 року журналісти програми «BigusINFO» з’ясували, що сума 149 тис. грн. не випадкова, адже «в Україні встановлено ліміт на готівкові розрахунки фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу: у період з 13 по 17 рік ліміт забороняв готівкові операції на суму більшу за 150 тисяч гривень. За дотриманням ліміту має слідкувати податкова. Окрім того, розрахунки від 150 тис грн. потраплять під обов’язковий фінансовий моніторинг Держфінмоніторингу. Тому для уникнення уваги обох державних органів, численна кількість угод укладалися із заниженою ціною — в 149 тисяч гривень».

 

 

Та попри порівняно низький дохід судді йому все ж вдалося збудувати новенький будинок у престижному районі Вінниці, який самі вінничани називають «Вінницьке межигір’я». Будинок на 190 кв.м. і досі значиться в декларації судді, як об’єкт незавершеного будівництва. Втім, завдяки Google Earth ми маємо можливість подивитися, як виглядала територія цього будинку з 2011 року:

 

 

Як бачимо, ні сам будинок, ні територія навколо нього не змінювали свого вигляду ще з 2011 року. З яких підстав Ігор Вишар досі вказує цей будинок, як «об’єкт незавершеного будівництва» нам невідомо. Тому є всі підстави вважати, що не вводячи будинок в експлуатацію суддя ухиляється від сплати податків за своє житло. До того ж у 2014 році під будинком Ігоря Юрійовича проходила громадська акція. А в деклараціях судді відсутнє будь-яке інше житло. Це ще раз підтверджує, що суддя вже давно в ньому мешкає.

Нам теж довелося відвідати вінницького суддю, щоби продемонструвати, як виглядає його будинок сьогодні:

 

 

Як бачимо, візуально площа будинку є значно більша за зазначенні суддею 190 кв.м. Також у власності судді перебуває земля під цим будинком. Придбана дана земельна ділянка площею у 22 сотки у 2002 році. Однак найцікавішим є те, що ця ділянка має рекреаційне призначення.

 

 

Їздить Ігор Юрійович на Volkswagen Amarok 2011-го року випуску придбаному у 2012-ому. Вказана в декларації вартість цього авто 151 тис. грн.

 

 

Окрім цього автомобіль має й матір судді Вишар Лідія Яківна, 1941-го року народження. У 2009 році в місцевому ЗМІ «33 канал» з’явилася інформація про ДТП за участі автомобіля «Лексус», який належить Лідії Яківні. Втім, уже у 2014 у 76-річної матері судді з’явився новий автомобіль — Kiа Sorento 2011-го року випуску зареєстрованому у 2014-ому. Вартість такого авто бл. 20 тис. дол.

 

 

По квартирі також мають і дочки судді. В один день, а саме 23.06.2000 р. обидві дочки Вишаря отримали у якості подарунка по квартирі у м. Вінниця. Площа помешкання Вишар Анни Ігорівни нам, на жаль, не відома так як це не вказано в реєстрі нерухомості. Натомість квартира Вишар Вікторії Ігорівни розміщена за адресом м. Вінниця, вулиця Театральна 2 має площу 113 кв.м.

 

 

У процесі судової реформи започаткованої за особистої ініціативи Петра Порошенка передбачається повна перевірка суддів усієї країни. Тому ми обов’язково передамо вищенаведені факти про суддю Вишара до відповідних органів перевірки. Адже, як бачимо, до професійної діяльності та способу життя судді й досі залишається багато запитань.

 

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Copyright © 2016 PROSUD